Dlaczego właśnie fotografia
- Gabriela Szulkowska fotografia

- 19 sty 2020
- 1 minut(y) czytania
Niektórzy mogą zastanawiać się, dlaczego właśnie wybrałam taką pasję, a nie inną. Już od kilku lat interesuję się tym tematem. Od pierwszej gimnazjum poczułam, że lubię robić zdjęcia wszystkiego co mnie zainteresuje. Wiele razy kiedy wychodziłam na spacery ze znajomymi robiłam zdjęcia różnym miejscom i przedmiotom. W drugiej gimnazjum postanowiłam, że po jego skończeniu chcę iść do technikum z profilem fotograficznym. Najbliższe jakie znalazłam było 100 km od mojego miasteczka. Od tamtego czasu już wiedziałam, że to jest coś grubszego niż zwykła zajawka, żeby pstrykać fotki. W 3 klasie zapisałam się na zajęcia fotograficzne. Nauczyłam się najmniejszych postaw robienia zdjęć. Uczęszczałam na nie przez cały rok szkolny, a w styczniu 2019 złożyłam papiery do mojej wymarzonej szkoły. Nawet nie wiecie jaka byłam szczęśliwa!
Czas mijał a ja nadal robiłam zdjęcia, w czerwcu zaniosłam wszystkie potrzebne dokumenty, żeby dostać się do szkoły. Każdego dnia czekałam na informację czy się dostałam, czy nie. Bardzo dobrze pamiętam dzień, kiedy dostałam wiadomość o wpisaniu mnie do listy uczniów Technikum TEB Edukacja w Olsztynie. Byłam w pracy (dorywcza praca na wakacje, żeby dorobić) i na przerwie włączyłam telefon, a tam właśnie ten SMS! Od razu dzwoniłam do mamy i szczęśliwa krzyczałam jej że moje marzenie się spełniło!
Szczerze, to myślałam, że nauka fotografii to cykanie fotek, ale tak nie jest. Najpierw, żeby zrobić DOBRE zdjęcia (podkreślam słowo dobre, bo fajnych zdjęć jest dużo, a dobre zdjęcia są wyjątkowe), trzeba się dobrze, nawet bardzo dobrze nauczyć teorii. Bez teorii nie ma praktyki.
Podrzucę wam jeszcze mojego instagrama, żebyście wiedzieli co się też tam dzieje, prowadzę go już rok, więc znajduje się tam już trochę postów.




Komentarze