Wolne
- Gabriela Szulkowska fotografia

- 13 mar 2020
- 1 minut(y) czytania
Przez pandemię koronawirusa we wszystkich szkołach zawieszono lekcje, przez co drugi dzień spędzam w domu. Tak już zostanie przez dwa tygodnie.
Jednak nie oznacza to, że na ten czas przestanę robić zdjęcia. Już dziś wzięłam aparat do ręki i zrobiłam dość niepozorne zdjęcia.

Pierwsze z nich jest zwykłym ułożeniem kredek, tak aby kolory do siebie pasowały.
Kolejne zdjęcie jest prawie takie same, jednak nastąpiła w nim mała zmiana.

Zdjęcia te wysłałam do kilku osób, w celu poznania ich interpretacji na temat zdjęć. Odpowiedzi były różne.
Pierwsza osoba stwierdziła, że drugie zdjęcie jest okropne i nieprzyjemne dla niej.
Druga, że patrząc na zdjęcie numer 2 poukładałaby te dwie kredki, które zakłócają harmonię fotografii.
Trzecia osoba nie czuła nic konkretnego co do tych zdjęć, dla niej były jak każde inne.
A interpretacja ostatniej osoby bardzo mnie zadziwiła. Stwierdziła ona, że na zdjęciach jest wesoło i kolorowo, a drugie zdjęcie pokazuje dominację kobiety nad mężczyzną.
Dorzucę jeszcze jedno zdjęcie, które nie zostało przez nikogo opisane, a moim zdaniem można je bardzo ciekawie opisać.

Interpretację zostawiam wam. Tymczasem ja zabieram się za robienie opisu na zawodowe, bo "koronaferie" nie oznaczają wolnego od szkoły.
Miłego dnia!



Komentarze